טיפים לכתיבת תוכן ניוזלטר

תוכן ניוזלטר
admedia

נכתב ע"י admedia

תוכן ניוזלטרלמרות שרוב הדגש בשנים האחרונות מושם על קידום אתרים ושיווק אינטרנטי ברשת עצמה, בהחלט עדיין יש מקום מכובד לשיווק באמצעות דיוור אלקטרוני, כאשר הניוזלטר הוא אמצעי שיווקי מצוין ויעיל. כמובן שחשוב לכתוב תוכן ניוזלטר איכותי ומזמין וגם לא להגזים במשלוח רב ועמוס מדי – אך כיצד כותבים תוכן ניוזלטר טוב, תוכן שיעביר את המסר בבירור ובפשטות ויניע את הקוראים לפעולה? על כך במאמר השימושי הבא.

באופן כללי, רצוי להבין כי כתיבת תוכן היא כיום מקצוע של ממש, כתיבת תוכן לאתרים למשל מצריכה עבודה על פי עקרונות מסוימים מאוד ועליה להיות מעולה על מנת להשיג תוצאות. כך גם לגבי תוכן ניוזלטר – אם תכתבו תוכן לא איכותי ולא על פי ההגדרות הנכונות, מעבר לעובדה שזה לא יהיה יעיל, זה יכול אף ליצור נזק ואובדן לקוחות.

חלוקת ועיצוב התוכן

ניוזלטר צריך שיהיה לו עיצוב ייחודי ומושך את העין, משהו פשוט אך עם זאת מושך שגורם לקורא לרצות לקרוא מה יש במייל הזה. העיצוב אינו רק גרפיקה ותמונות, התוכן הוא חלק מהותי ממראה הניוזלטר, כך שיש חשיבות גדולה לחלוקה נכונה ועיצוב מתאים של התוכן עצמו במסגרת העיצוב הכולל. התוכן צריך להיות מחולק לאורך המייל בצורה שמיד תהיה נוחה לעין, לא בריכוזי טקסט גדולים וארוכים מדי אלא עם חלוקה לפסקאות, ריווח מספיק ונראה כללי שמושך את הקורא להתעמק בתוכן.

תוכן ניוזלטר עצמו צריך להיות מעוצב אף הוא – הכוונה היא פחות לסוג הפונט והגודל אלא יותר לסגנון הכתיבה. התוכן חייב להיות קליל וקריא מאוד, עם דגש כל הזמן על מיתוג האתר – אך לא בהגזמה כמובן – תוכן אשר מספק ערך אמיתי ואינו מלא בסופרלטיבים על האתר או המוצרים בו. כמו כן, תוכן ניוזלטר צריך להיות קצר יחסית, לא לכתוב מאמרי ענק כך שהמייל יהיו כאורך הגלות, אייטמים קצרים וממוקדים, עם אפשרות להמשך קריאה ופרטים באתר עצמו.

כיוון למכנה משותף של הקוראים

למרות שלא כל תוכן יעניין את כל הקוראים של הניוזלטר במידה שווה, בהחלט שווה לנסות ליצור תוכן אשר מכוון אל מכנה משותף רחב של הקוראים – כאשר יש הבדל מהותי בין מכנה משותף נמוך שאותו אנו לא רוצים לבין מכנה משותף רחב! נסו לקלוע מבחינת תוכן ניוזלטר למה שיעניין את רוב האנשים ויקלע לצרכים של הגולשים שלכם – תוכן אמיתי, רלבנטי לפעילות ובעל ערך מוסף הכתוב בצורה פשוטה וברורה.

כמו כן, תוכלו לפלח את רשימות התפוצה שלכם לפי מכנה משותף שונה וכך להתאים ולכתוב ניוזלטרים בהתאמה לכל אוכלוסיה.

כך למשל גולשים שנכנסו לאתר שלכם אך לא רכשו מוצרים לעומת גולשים שכבר קנו דרך האתר – כל אחת מהאוכלוסיות משמשת כמיקוד שונה ועלינו לפנות לגולשים אלו בצורה שונה על מנת לעודד מכירות ו/או מכירות חוזרות.

חדשות בקצרה

חדשות עדכניות אודות האתר/החברה קל מאוד להכניס לניוזלטר וזה גם מידע שיעניין קוראים רבים. תוכן ניוזלטר צריך לכלול את החדשות הללו בקצרה ובצורה פשוטה מאוד, השקות מוצרים, שירותים חדשים, חדשות על תחום הפעילות באופן כללי או אפילו חדשות "פנימיות" יותר על הארגון שייצרו תחושה אישית וחברתית יותר בין הקוראים לארגון.

על מה לשים דגש?

תוכן ניוזלטר צריך להיות מעניין, רלבנטי ובעל ערך לקורא. אך חשוב גם לשים דגש על החיובי ולנסות לגרום לקוראים לפתח נאמנות לאתר/למותג ו/או להגיע לאתר על מנת לרכוש מוצרים, להזמין שירות וכיוצא באלו. כך שאפשר לשים דגש על מוצרים חדשים, ביקורות איכותיות של מוצרים באמצעי מדיה אחרים וכן הלאה. הקוראים לא רוצים תוכן יבש וטכני במרבית המקרים אלא נושאים חיוביים, כתובים היטב וקלילים יחסית.

תאריכים ואירועים חשובים

אם ישנם תאריכים בעלי משמעות או חשיבות מיוחדת לאתר או אירועים משמעותיים מתקרבים, לכלול חלק קצר ותמציתי אודות תאריכים אלו, עם קישור לפרטים נוספים באתר למשל.

 

הנעה לפעולה

אחד הדברים החשובים שיש להבין בכל הנוגע לתוכן ניוזלטר – שמדובר בכתיבת תוכן שיווקי, קרי תוכן שצריך להבליט מסרים מסוימים ולהניע את הגולשים לפעולה ברכישת שירותים ומוצרים של הארגון.

התוכן חייב להיות שיווקי, לפנות בהתאמה לגולשים הקוראים אותו ולתת מענה ישיר ומתאים לבעיותיהם (בעזרת המוצרים והשירותים של החברה).

לסיכום: תוכן ניוזלטר חייב להיות ממוקד במטרה, יעיל ובעל ערך לקורא, הניוזלטר עצמו צריך להיות מעוצב ונעים לקריאה, עם תמונות, סרטונים וכו'. בהתאם לפעילות ומהות האתר שמטעמו נשלח הניוזלטר, תוכן ניוזלטר יכול לכלול היבטים אישיים ופנימיים על החברה, היכרות עם הצוות, שאלות ותשובות וכמובן מבצעים מיוחדים לקוראי המייל.

    אמיר
    31 בOctober 2012

    תודה רבה על הטיפים...היו כאן כמה מקודות מאוד טובות

השאר תגובה

צרו איתנו קשר

פוסטים נוספים

על פי ההגדרה היבשה "פרומפט הוא סוג של קלט בדוגמת הנחיה, שאלה או שאילתה המוזנת לתוך מודל שפה או בינה מלאכותית, כדי לקבל תצר

בעידן הדיגיטלי זמן הוא קריטי, וזה נכון גם בעולם ה-SEO. אחד האתגרים הגדולים ביותר לבעלי אתרים הוא להבטיח שדפים מהאתר שלהם מתאנדקסים במהירות על

גוגל דיסקבר (או ה- FEED של גוגל) הוא הממשק של גוגל שממליץ על תכנים רלוונטיים ישירות מתוך אפליקציית גוגל במובייל (אנדרואיד/אפל).   כחלק מהתהליך שבו

בגלישה באתרי אינטרנט או בקריאת מגזינים ועיתונים אנחנו ניתקל ב3 סוגים עיקריים של כתיבה: מאמר , ידיעה חדשותית וכתבה. ההבדלים ביניהם לא תמיד ברורים

אחד הנושאים שכל איש SEO (כולל אני בשנים האחרונות) נוהג לציין את חשיבותו בהקשר של מחקר מילים וכתיבת תוכן SEO לאתר, הוא נושא ה-

שיווק דיגיטלי כיום מורכב ממגוון אדיר של אלמנטים וצעדים שכדאי או אפילו צריך לעשות, כאשר אלמנט מרכזי בכל אסטרטגיה שיווקית במרחב האינטרנטי, הוא תמיד