חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דף בית מומלץ – איך כותבים תוכן לדף הבית?

דף הבית AD תוכן ומדיה
Picture of anidor

נכתב ע"י anidor

אם יש תוכן שקשה לכתוב אותו – מדובר בתוכן של דף בית.

כל הלקוחות שלנו חוששים ומבקשים לא לגעת בחזות של דף הבית שלהם, שמדובר בתוכן שכל מילה בו נבררה בקפידה והעיצוב שלו תואם לרצונות הלקוח. 

רבים מבעלי האתרים ישבו וחשבו רבות על התוכן שמופיע בדף הבית – אחרי הכל מדובר בחזות ובפנים של העסק שלהם ובעצם שלהם.

אך אותו תוכן שנכתב בעמל רב –

 • ·         האם הוא משרת את המטרה האמיתית של האתר?  
 • ·         האם הוא עוזר לקדם את האתר במנועי חיפוש? 
 • ·         האם הוא שיווקי ומציג את החברה באור חיובי? 
 • ·         האם הוא מרתק את הגולשים ומניע אותם לפעולה? 

כתיבת תוכן איכותי ומעניין לדף בית, שמצד אחד יהיה קריא ונגיש למנועי החיפוש בצורה אופטימאלית ומצד שני ישמש כתוכן שיווקי אטרקטיבי עבור הגולשים, הינה משימה מורכבת- גם עבור כותבי תוכן מיומנים ומנוסים.

עכשיו תשאלו אותנו איך כותבים דף בית או פרופיל חברה? במיוחד לאור העובדה שלכל אחד יש העדפות ורצונות שונים לגבי הצורה בה הוא רואה את התוכן בדף הבית שלו.

בפוסט זה ננסה לעזור לכם להבין מהי הדרך האופטימאלית לכתוב תוכן של דף בית – מה הוא צריך להכיל, מה האורך האופטימאלי ובמה עליו להתמקד?

תוכן , כאמור, צריך לשרת ולקדם שתי מטרות עיקריות:

 1. תוכן עבור הגולשים
 2. תוכן עבור מנועי החיפוש

.

כתיבת תוכן לקידום אתרים

מבחינת קידום אתרים במנועי חיפוש, ישנה חשיבות גדולה ומכרעת לדף הבית של כל אתר. דף הבית יהיה לרוב הדף החזק ביותר באתר – הדף שאליו נכנסים מרבית הקישורים שנכנסים לאתר.

אם אתם רוצים להיות מדורגים בתוצאות הראשונות בביטוי תחרותי – מוטב שתשבצו אותו כמילת מפתח ראשית של האתר בדף הבית.

החוכמה הגדולה בבניית תוכן לקידום אתרים – הינה בשיבוץ מילות המפתח.

הכנסת מילות המפתח לדף הבית יכולה להיעשות בשתי דרכים:  עריכת התוכן והכנסה מאולצת של מילות מפתח לתוכן הקיים או כתיבת תוכן דף בית מחדש (מומלץ).

שיבוץ מילות מפתח במאמר נעשה לפי חוקי SEO שלימדו אותנו עם השנים מהם היחסים הנכונים לשיבוץ , פיזור וכמות הפעמים בה תשובץ מילת המפתח במאמר.  בין היתר, על מילת המפתח הראשית לחזור בצפיפות שלא תעלה על 5% ולהיות משובצת בכל חלקי המאמר – בעיקר בפסקה הראשונה , בכותרות המשנה ובפסקה האחרונה.

.

שלבי עבודה – כתיבת תוכן לדף בית 

שלב ראשון: בחירת מילת מפתח לקידום בדף הבית

הכל מתחיל במחקר מילות מפתח ובחירת מילת המפתח הראשית לקידום בדף הבית. מילת מפתח זו צריכה לבוא לידי ביטוי בכותרת דף הבית וכמובן במסגרת התוכן בדף.  כאשר מבצעים מחקר מילות מפתח עלינו לנסות לבנות היררכיית תוכן הגיונית בתוך האתר.  הכוונה היא שביטוי הדגל / מילת המפתח הראשית והתחרותית ביותר תופיע בעמוד הבית.  *הערה: במידה ומדובר בתחום תחרותי מאוד (למשל ביטוח או "תיירות") – מומלץ לבטוח בביטויים בעלי זנב ארוך יותר.   למשל, כשאנו התחלנו לקדם את אתר הבית שלנו, התחלנו לקדם אותו על הביטוי תוכן לאתרים ולא על הביטוי תוכן – היות והמילה תוכן תחרותית וקשה יותר לקידום.

כשאנו בונים היררכיית תוכן לאתר, עלינו לבנות פריסה וסדר הגיוני של מבנה התוכן באתר – כך שיעשה סדר גם לגולשים , ובראש ובראשונה לגוגל.

כך אם אתם מקדמים שעוסק באירועים למשל,  אזי מילת המפתח הראשית לאתר תהיה אירועים.  קטגוריות ראשיות יכולות להיות:  אולמות אירועים, אטרקציות לאירועים, תאורה והגברה לאירועים, קייטרינג לאירועים וכן הלאה…

מתחת לכל קטגוריה תופיע סדרת מאמרים שרלוונטיים לאותה קטגוריה.

שלב שני: מה אורך המאמר האופטימאלי עבור דף הבית שלכם?

כתיבת תוכן של דף בית לא יכולה להיות קצרה מדי ולא ארוכה מדי.  מצד אחד, תוכן של 50 או 100 מילה לא יצליח להעביר את המסרים השיווקיים שאתם רוצים להעביר בצורה אפקטיבית.  על מנת שהתוכן יהיה אפקטיבי ויצליח להעביר ולחדד את המסרים עליו להיות ארוך יותר.   מצד שני, על מנת שתוכן יהיה אפקטיבי עבור מנועי החיפוש עליו להיות עשיר ככל האפשר.

שוב נוצר הניגוד בין עודף תוכן שיהיה נהדר עבור מנועי החיפוש – לבין תוכן דל שיהיה נהדר מבחינת חזות האתר אך יפגע במטרות האחרות לשמן התכנסנו.

אי לכך (ולאחר בחינה של דפי בית רבים ברשת), אנו ממליצים על תוכן שינוע סביב ה- 300 מילה.   אל תשכחו שאם אתם רוצים להיות מקודמים בביטוי תחרותי, אתם זקוקים לתוכן שיגבה אותו.. (שיבוץ מילת המפתח בכותרת הדף לא יספיק).

שלב שלישי:  מבנה התוכן בדף הבית

היות ומצד אחד אנו מעוניינים לכתוב תוכן שיווקי שיציג את החברה ושירותיה, ומצד שני אנו זקוקים לתוכן רב עבור קידום האתר, נוצרת דילמה כיצד להכניס את כל התוכן ועדיין לשמור על חזות נורמלית..

הפיתרון האופטימאלי הוא חלוקה של התוכן בדף הבית.  עליכם להסתכל על דף הבית ולחלקו ל- 2 חלקים:  החלק העליון של דף הבית יהיה בנוי כדף נחיתה: פסקה עד שתי פסקאות שיווקיות, תוכן שמניע את הגולשים לפעולה ובו יוצג המסר העיקרי / השירות של החברה, טופס יצירת קשר, תמונה רלוונטית וכדומה.

החלק התחתון (חלק שלא רואים בהגעה לדף הבית – מגיעים אליו על ידי גלילה של הדף) יכיל את התוכן העיקרי של הדף וישמש בעיקר עבור מנוע החיפוש.

כפי שתוכלו לראות בתמונת מסך הבית של אתר החברה שלנו – החלק הראשוני מציג פסקה שיווקית הפונה ללקוחותינו, מציגה את השירותים ומפנה אותם לפנייה באמצעות טופס יצירת קשר.   בחלק התחתון של אותו דף מופיע תוכן נוסף שמשמש עבור קידום האתר בביטוי המרכזי שנבחר עבורו.

דף הבית AD תוכן ומדיה
כתיבת תוכן דף בית – דוגמה מאתר AD תוכן ומדיה

שלב רביעי: כתיבת תוכן שיווקי שיניע את הגולשים לפעולה

כפי שציינו בפסקה הקודמת, מומלץ לכתוב פסקה ראשונה שתהיה שיווקית והכי חשוב שתניע את הגולשים לפעולה.   לא די בלהביא את הגולשים לאתר – העבודה הקשה היא להפוך את הגולשים ללקוחות.

כשאנו כותבים תוכן שיווקי עלינו קודם כל להחליט באיזה גוף לכתוב את התוכן?.  האמת היא שבמקרה זה יש מגוון דעות וכל אחד מעדיף לכתוב את התוכן כראות עיניו – חלק מעדיפים לכתוב את התוכן בגוף ראשון  (אנחנו / אני)  , חלק מעדיפים לפנות אל הגולשים שלהם בגוף שני (אתם / אתן) וחלק מעדיפים לתאר ולסקור את החברה שלהם בגוף שלישי  (חברת AD תוכן ומדיה היא…).

על מה אנחנו ממליצים – שילוב.  קשה מאוד לשמור על רצף ולכן מומלץ לחלק את הטקסט בצורה הבאה:   הצגת החברה ותאור מוצריה ושירותיה יכולה להיעשות בגוף ראשון או בגוף שלישי להעדפתכם – "מי אנחנו, מה מיוחד בנו?"   "חברת X מספקת מגוון שירותים..".

החלק שמניע את הגולשים לפעולה , מומלץ שייכתב בגוף שני –  "הצטרפו למהפכה והירשמו עוד היום.." ,  "לחצו כאן ותתקדמו עוד צעד בדרך לחלום שלכם".

בסוף המאמר נציג טבלה בה נסקור ונבדוק כיצד אתרים שונים בחרו לכתוב את דף הבית שלהם.

.

טיפים לכתיבת תוכן שיווקי בדף הבית:

 • החליטו מהם המסרים אותם אתם מעוניינים להעביר (עד 2-3 מסרים לכל היותר).  כתיבת פרופיל חברה אינה יכולה להעביר יותר מדי מסרים ואתם עלולים לאבד את הגולשים.  בחרו מסר עד שניים והקפידו לשווק אותם במהלך התוכן.
 • הלקוח הוא המטרה – לא להגיד כמה אתם תותחים!   התמקדו במה אתם יכולים לעזור ללקוח , התרכזו בערך המוסף שיש לחברה שלכם להציע.  אם אתם תותחים בייעוץ עסקי לעסקים קטנים – התמקדו והדגישו תחום זה.
 • לא להתבייש אך גם לא להשוויץ – ישנו גבול דק בין תוכן שנראה מתנשא ומעצבן לבין תוכן שמציג חברה באור חיובי ומקצועי.
 • חלוקה לפסקאות + שימוש בכותרות משנה – במידה והטקסט ארוך, חלקו אותו לפסקאות וכותרות משנה – לטובת מרבית הגולשים שמרפרפים על גבי התוכן.  בכלל, הקפידו על סדר וחזות ברורה עבור הגולשים.  דף בית עמוס ומבולגן מדי – יבריח את הגולשים החוצה.
 • ·         הדגישו מסרים חשובים – גולשים מרפרפים, אם חשוב לכם שהם יקראו משהו – הדגישו אותו.
 • שימוש בכותרות שיווקיות – כותרת ראשית המכילה את מילת המפתח הראשית לקידום ומושכת את הגולש.  כותרת משנה שתנסה להבהיר לגולשים מה ממתין להם באתר ולמה שווה להם להישאר.
 • קלות ניווט באתר – עזרו לגולשים לנווט באתר בקלילות – כפתורים וקישורים בולטים.  מומלץ לקשר מדף הבית לקטגוריות של מוצרים ושירותים עיקריים באתר.
 • הנעה לפעולה – גולשים צריכים שיגידו להם מה לעשות – הניעו אותם לפעולה, גרמו להם לעבור ולקרוא דפים אחרים / לעבור לקרוא על מוצרים ושירותים נוספים, בקשו מהם למלא פרטים בטופס יצירת הקשר.
 • לבלוג אישי – הציגו וספרו קצת על עצמכם. ספקו סקירה קצרה איזה מידע האתר יספק לגולשים ומהי המטרה שלו.
 • לאתר תדמיתי של חברה / עסק – הצגת העסק, באיזה עסק מדובר, מה ממתין לגולשים באתר.   ניתן לפרסם בדף הבית דיל או מבצע אטרקטיבי של החברה – שיוכל להפוך את הגולשים ללקוחות פעילים.
 • תוכן מתעדכן – מומלץ בכל דף בית , להשאיר מקום לתוכן מתעדכן ומתחלף (חדשות / מאמרים חדשים שהועלו לאתר וכדומה).  זה טוב עבור הגולשים שרואים בכל כניסה לאתר – מה חדש בו?  וזה טוב עבור מנועי החיפוש שרואים שהאתר מתעדכן. השתדלו גם שהתוכן יהיה בשפה נכונה, בעיקר אם אתם כותבים בשפה שהיא אינה שפת האם שלכם – כתיבת שיווקית באנגלית למשל, ראוי שתעשה על ידי מי שדובר את השפה על בוריה.
 • תנו מענה למה שהגולשים שלכם מחפשים – כשהגולשים נכנסים בפעם הראשונה לדף הבית שלכם, הם נכנסים עם מטרה מסוימת – הם מחפשים משהו מסוים.   כבעלי אתר, עליכם להבין מה הגולשים שלכם מחפשים?  התוכן השיווקי שפותח את דף הבית חייב לתת מענה לצורך זה.   זה המקום להסביר לגולשים במה עוסק האתר , על איזה צרכים הוא עונה ולמה אתם עושים את אותו שירות בצורה הטובה ביותר עבור אותו לקוח.
 • הקפידו לייצר רושם של אתר מהימן ומקצועי – גולשים נכנסים עם חששות לאתר בפעם הראשונה, המטרה שלנו היא להציג עבורם אתר מהימן שיגרום להם להרגיש בנוח ובטוח, שיגרום להם להרגיש שהם נכנסו לאתר של מותג מוכר וסמכותי בתחומו.   אם אתם גובים מהגולשים כסף ואתם רוצים לעזור לו להשתכנע – תוכלו להציג ציטוטים של לקוחות מרוצים שרכשו מהאתר.   לבנות אמון עם הגולשים באתר זה לא קל.  זה מתחיל בתוכן ובכותרות שמוצגות בדף הבית – השתדלו לא לנסות למכור יותר מדי בדף הבית – אלא להתמקד בשירותים של האתר וביתרונות שלכם כחברה באספקה של אותם שירותים.  את המכירה מומלץ להפנות לדפים פנימיים באתר.   בדף הבית מומלץ לכתוב באופן פשוט וכנה.  נסו להעניק שירות ותמיכה לצרכים של הלקוחות.
.

לסיכום, כשאנו כותבים דף בית עלינו להקפיד על כמה דגשים חשובים:

 1. פשטות
 2. אמינות
 3. מתן ערך לגולשים
 4. תוכן עבור הגולשים ועבור מנועי החיפוש
 5. הנעה לפעולה ושימוש בטפסים ליצירת התקשרות
 6. עזרו לגולשים להבין כמה שיותר מהר לאן הם הגיעו (רובם עוזבים את האתר לאחר פחות מ- 6 שניות).
 7. עזרו לגולשים למצוא את מה שהם חיפשו

.

טיפים חשובים לעיצוב דף בית:

בוא נתחיל בפרט מידע חשוב – לפי סטטיסטיקות של גוגל, מרבית הגולשים עוזבים את האתר שלכם אחרי פחות מ- 6 שניות מהרגע שהגיעו אליו.

זה אומר שאתם חייבים לגרום לגולשים שנכנסים לאתר שלכם לאן הם הגיעו ומה אתם מציעים להם – בזמן הקצר ביותר.

.

פרטים שחובה להכניס בדף הבית:

 1. לוגו
 2. פסקה שיווקית שמתארת לאן הגולש הגיע
 3. תפריט ניווט לקטגוריות ראשיות באתר – קישורים לשירותים נבחרים
 4. הצגת השירותים / מוצרים שמסופקים באתר
 5. טופס יצירת קשר / טלפון להתקשרות
 6. תוכן חדש באתר – מקום בו קיים תוכן מתחלף המציג תכנים חדשים שהועלו לאתר וקישורים אליהם.  תוכן זה יכול גם להציג חדשות עדכניות של האתר / עדכונים
 7. תמונות – עוזר להמחשה ועוזר לויזואליות של האתר
 8. במידה ומדובר באתר תדמיתי, רצוי להוסיף קישור לדף המציג את לקוחות החברה או להציג את הלקוחות בדף הבית.
.

חשוב מאוד: תמשכו את הגולשים שלכם להיכנס לדפים נוספים באתר , בנו עבורם מסלול גלישה באתר.  הניעו את הגולשים לפעולה.   אל תעמיסו יותר מדי פרטי מידע – את התוכן העיקרי של הדף תשימו בחלקו התחתון של הדף (באזור שצריך לגלול כדי לראות).

  כתיבת תוכן "דף אודות" - איך עושים זאת נכון? | כתיבת תוכן לאתר
  24 בDecember 2011

  [...] קשורים:                     איך כותבים דף בית?               כתיבת פרופיל חברה Bookmark on Delicious Digg [...]

  הדפים שחייבים להיות באתר שלכם | בלוג שיווק באינטרנט - AD-Media
  18 בJanuary 2012

  [...] דף בית:  דף הכניסה לאתר שלכם.  הדף החשוב ביותר באתר, חייב לכלול תפריט ניווט לדפי הקטגוריות הראשיות באתר, להציג את השירותים שלכם ולגרום ללקוחות להבין שהגיעו למקום הנכון.   יש לשים דגש על הנעה לפעולה של הגולשים בדף זה ויש לוודא שיש קישור לדף זה מכל דפי האתר.   בדף זה יש להציג לגולש מה האתר מציע לו ולמה כדאי לו לעשות עסקים דווקא אתכם. מומלץ לשלב תמונות.   למדו איך כותבים דף בית? [...]

  כתיבת תוכן שיווקי - איך עושים את זה? | כתיבת תוכן לאתר
  10 בApril 2012

  [...] דף בית-  קראו איך כותבים תוכן בדף בית [...]

  יעקב דה לויה
  25 בDecember 2013

  אחלה מאמר עזרת לי מאוד, תודה אנידור

  יגאל
  20 בJanuary 2014

  מכל המאמרים שקראתי עד כה בנושא יצירת דף הבית ,המאמר שלך אנידור ,היה הטוב ביותר.
  גם התוכן עזר לי מאוד וגם הסגנון שלך הצליח להעביר לי שאתה מבין ענין ולא כמו חלק
  מהמאמרים שקראתי קודם כי הם הופיעו בגוגל לפניך, שהיו ממש סתם ונועדו למלא דף
  במילות מפתח ובתוכן שיש לו מעט מאוד ערך.
  אני בהחלט הייתי שם אותך ראשון בזמן זה עם המאמר שלך.
  תודה לך אנידור

   admedia
   20 בJanuary 2014

   תודה רבה 🙂
   שמח שיכולתי לעזור

  היררכיית תוכן - קידום מילות מפתח בעזרת Phrase rank « כתיבת תוכן לאתר כתיבת תוכן לאתר
  20 בJanuary 2014

  […] שדף חשוב יותר – הוא יהיה קרוב יותר לדף הבית של האתר.  דף הבית הוא הרי הדף החשוב והחזק ביותר (וגם זה שבדרך כלל יקבל […]

  איתן
  30 בJanuary 2014

  בס"ד

  אהבתי את המאמר. מקצועי ואמין. ניכר שהכותב יודע על מה הוא מדבר ושהדברים נכתבו מתוך ניסיון רב. בעברי הרחוק עסקתי בכתיבה עיתונאית. כעת ברצוני לעסוק בכתיבת תוכן. איך עושים את זה? מהיכן מתחילים?

השאר תגובה

צרו איתנו קשר

פוסטים נוספים

בעולם הדיגיטלי התחרותי של ימינו, משווקים ובעלי אתרים נדרשים להיות ערניים ומעודכנים בכל רגע נתון. לא מספיק רק ליצור תוכן איכותי ולקוות שהקהל יגיע

על פי ההגדרה היבשה "פרומפט הוא סוג של קלט בדוגמת הנחיה, שאלה או שאילתה המוזנת לתוך מודל שפה או בינה מלאכותית, כדי לקבל תצר

בעידן הדיגיטלי זמן הוא קריטי, וזה נכון גם בעולם ה-SEO. אחד האתגרים הגדולים ביותר לבעלי אתרים הוא להבטיח שדפים מהאתר שלהם מתאנדקסים במהירות על

גוגל דיסקבר (או ה- FEED של גוגל) הוא הממשק של גוגל שממליץ על תכנים רלוונטיים ישירות מתוך אפליקציית גוגל במובייל (אנדרואיד/אפל).   כחלק מהתהליך שבו

בגלישה באתרי אינטרנט או בקריאת מגזינים ועיתונים אנחנו ניתקל ב3 סוגים עיקריים של כתיבה: מאמר , ידיעה חדשותית וכתבה. ההבדלים ביניהם לא תמיד ברורים

אחד הנושאים שכל איש SEO (כולל אני בשנים האחרונות) נוהג לציין את חשיבותו בהקשר של מחקר מילים וכתיבת תוכן SEO לאתר, הוא נושא ה-